Witamy w naszym skromym blogu, w którym postaramy się zgłębić temat świec oraz rzeczy z nimi związanych. Chcemy podzielić się z Wami naszą wiedzą, jak również wiedzą i doświadczeniem osób, które pasjonują się i kochają świece. Zapraszamy do lektury.

Nasza skarbnica wiedzy i inspiracji to blog WOSKOMANIA, do którego to również serdecznie zapraszamy.

PORADNIK

Dekalog palenia świec – poradnik przygotowany przez nasz sklep

1. Jeżeli palisz świecę zapachową z naszego sklepu, zawsze używaj świecy z Twoim ulubionym zapachem. W końcu ma sprawić Ci to przyjemność, odprężyć i zrelaksować.
2. Zadbaj o bezpieczeństwo:
świece wotywne (samplery) zawsze pal w szkle lub świeczniku ceramicznym (najlepiej z grubszym dnem) dzięki temu wosk nie rozleje się, polecamy przejrzeć świeczniki dekoracyjne dostępne w naszym sklepie,
nie stawiaj świecy w przeciągu, grozi to pożarem oraz nieprawidłowym wypaleniem świecy,
nie zostawiaj zapalonej świecy po opuszczeniu domu oraz w zasięgu małych dzieci.
3. Knot świecy woskowej, przeznaczonej do domu nie powinien być dłuższy niż 3-4 mm. Zawsze możesz przyciąć go przed zapaleniem świecy. Dzięki temu świeca nie będzie kopcić, nie zabrudzi się oraz będzie odpowiednio się wypalać (szczególnie świece w słojach). Wpływa to pozytywnie również na czas palenia.
4. Zwróć uwagę na odpowiednie gaszenie świecy. Nie gaś jej dmuchnięciem, grozi to zabrudzeniem woskiem miejsca, w którym stoi świeca (ściany, podłoża), nie wspominając o przykrym zapachu. Jeżeli jest to świeca w słoju, nie zamykaj słoja, aby ugasić płomień. Oczywiście prawa fizyki zadziałają, ale jest możliwość, że zapach dymu przeniesie się na świecę. Lepiej w tym celu użyć zagaszacza do świec.
5. Pal świece woskowe z naszego sklepu odpowiednio długo, dotyczy to w szczególności świec w słojach. Świeca powinna roztopić się na całej powierzchni, dzięki temu unikniemy efektu tunelowania. Aby w krótszym czasie rozgrzać świecę na całej powierzchni, możesz użyć specjalnych nakładek, które zwiększają temperaturę „w świecy” oraz pełnią funkcję ozdobną.
6. Tak jak we wszystkim umiar jest wskazany, tak też jest w przypadku palenia świec. Rób to zawsze, kiedy masz na to ochotę, jednak pamiętaj o tym, aby wywietrzyć pomieszczenie.
7. Dopasuj rodzaj świecy do okazji. Polecamy świece urodzinowe, świąteczne, do masażu, do domu oraz wiele innych, które z pewnością stworzą niezapomniany klimat we wnętrzu pomieszczenia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą w naszym sklepie. Chętnie pomożemy w wyborze.
8. Przed rozpaleniem świecy wotywnej (obowiązkowo w świeczniku) na dno naczynia wlej 2-3 krople wody, ułatwi to wydobycie świeczki z naczynia po jej wypaleniu. Nie zapomnij o przycięciu knota.
9. Zawsze kupuj świece w naszym sklepie www.lovestylowe.pl.

Tym razem coś o naszych kurdupelkach zapachowych, czyli małe też jest fajne > czytaj.

Mówią o nas w świece? Nie, tylko o naszych ceramicznych domkach > czytaj.

Już niedługo będzie biało i świątecznie. Czas przygotować coś śnieżnego do palenia > czytaj.